Plajlar

Melen Çayı’nın denize döküldüğü yere ismini veren Melenağzı’nda, su çok sığ. Özellikle çocuklarıyla tatil yapanlar tarafından tercih ediliyor. Kilometrelerce uzanan doğal plajdaki kum hem çok ince hem de çok temiz; denizden çıktıktan sonra üzerinize yapışarak sizi rahatsız etmiyor. Melenağzı’na hem karadan hem de denizden tekne ile ulaşabilirsiniz. Bu koyda bol balık çıkıyor. Deniz ve güneş, sizi yormaya başlamışsa, özellikle güneşin kuvvetli olduğu saatlerde bir şeyler atıştırıp dinlenebileceğiniz kır kahveleri ve gazinolar size hizmet etmek için bekliyor.

 Karaburun Plajı
 
Akçakoca merkezine 10 km. uzaklıkta ve Melenağzı yolu üzerindeki Karaburun Köyü ve Plajı hem kumu hem de sahili ile en az Melenağzı kadar keyifli bir plaj. Bu bölgedeki ev- pansiyonların mimarisi de çok sevimli. Çok rağbet gören köy gerçekten şanslı. Hem doğal güzellik açısından çok zengin hem de tatilin keyfini çıkartmak isteyenlere yeme-içme, konaklama, dinlenme ve deniz banyosu için çok uygun ve güzel alternatifler sunabiliyorlar.
 

 

Konuralp Plajı
 
Akçakoca’nın doğusundaki Ereğli yolu üzerindeki plajlar:
Akçakoca’ya 7 km. uzaklıkta ve Ereğli yolu üzerindeki Akkaya Köyü ve  Çayağzı, Kumpınar Mevkii,  halk tarafından Köroğlu Plajı olarak adlandırılıyor. Bu plaj da oldukça sığ ve hemen ardından orman başlıyor. Pek nadir rastlanan bu doğal güzellik, yürüyüş yapmaktan ya da  balık avlamaktan hoşlananlara bu olanakları da sunuyor. Canınız güneşin altında kavrulmak yerine, serin bir derede balık avlamak istiyorsa, istikametiniz Köroğlu Plajı olabilir. Elbette bu kadar doğal ortamda insanın karnı çok acıkıyor.  Çok güzel piknik alanları mevcut, yanınızda atıştıracak bir şeyler bulundurmanızda fayda var.
Eğer kalabalıktan uzak, sakin bir gün geçirmek istiyorsanız size ormanla denizin kucaklaştığı, geniş ve doğal plajlar bölgesi Edilliağzı Plajı’nı öneririz.
Deniz, güneş, yürüyüş ve balık avlamak isteyenler için önerdiğimiz plajlardan sonra, hem denize girmek hem de eğlenmek isteyenler için bir alternatif sunalım. Değirmenağzı – MTA Plajı.  Akçakoca’nın  bu bölgesi geniş kumsalı, berrak denizi ve etrafındaki eğlence alanlarıyla ünlü. Dolayısıyla da özellikle gençlere ev sahipliği yapıyor.

Akçakoca Çarşı Plajı
 
Bu yörede turizm mevsimi kısa. Bu nedenle turistik alt yapı, 4 – 5 yıldızlı otellerin sayısının artmasına imkan vermiyor. Sezonun kısalığı yörede ev pansiyonculuğunun ve karavan turizminin gelişmesine önayak olmuş.
 
 
Karavanla tatil yapmaktan hoşlananlar için Akçakoca ideal bir belde. Akçakoca’da ev-pansiyonların yatak kapasitesi 1500 civarında. Kampinglerde çadır, karavan, motor karavanlarıyla gelenlere yönelik 2000 kişilik konaklama kapasitesi bulunuyor.