Marmara Bölgesi Oda ve Borsaları TOBB’ da bir araya geldi

Marmara Bölgesi’ndeki oda ve borsalar istişare toplantısı için TOBB’da buluştu. TOBB Başkanı M.Rİfat Hisarckılıoğlu’nun ev sahipliğindeki toplantıda oda, borsalar ve TOBB’un iş dünyası için yaptığı faaliyetler masaya yatırıldı. Toplantıya Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet N.Pazvant ve Genel Sekreter Kemal Başar katıldı.

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Pazvant ayrıca TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile ikili görüşmede bulundu. Görüşmelerinde Daha önceden İlçemiz için talep etmiş olduğu TOBB tarafından İlçemize kazandırılacak Sosyal Tesis alanını hatırlatan Pazvant, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ nun 2018 yılının ikinci yarısında İllerdeki okul yapımlarının son aşamasında olunduğu, daha önceden de sözünü verdiğimiz gibi ilçelere geçildiği vakit ilk olarak Akçakoca’dan başlanılacağı ve bunun da 2018 yılının ikinci yarısı gibi başlanılacağı vurgusunu yaptı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, istişarelerde bulunmak için bir araya geldiklerini vurgularken, oda ve borsaların, üyelerine yaptıkları hizmetler konusunda bilgilendirmelerde bulunmalarını ve iş dünyasının bu imkanlardan yararlanmasını istedi. ​

Toplantıda makroekonomideki durum, son 6 ayda hükümetten talep edilenler, hayata geçen düzenlemeler ile meclis üyelerinden gelen cevaplarla anket sonuçlarının değerlendirmesi gibi konularda geniş sunumlar yapıldı.

 Hisarcıklıoğlu oda ve borsaların taleplerinin hükümet tarafından dikkate alınarak hayata geçirildiğinden bahsederken, alınan bu ekonomik tedbirlerin olumlu etkilerinin görülmeye başladığının altını çizdi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istihdam konusunda bir söz verdiklerini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, 1 yılda 1,5 milyon kişiye istihdam sağlamayı hedef koyarken, 6 ayda 1 milyon 200 bin istihdam rakamına ulaştıklarının altını çizdi.